Belépés
Regisztrálás


BELLIS ET logo Turul

NATURLAND EC logo Turul

SZIMPATIKA logo Turul

URIAGE logo Turul

turul AKCIO 4

NEO CITRAN BELSOLEGES POR FELNOTTEKNEK 14X

E-mail
Nem található kép NEO CITRAN BELSOLEGES POR FELNOTTEKNEK 14XNEO CITRAN BELSOLEGES POR FELNOTTEKNEK 14X
Fogyasztói ár kedvezménnyel
Fogyasztói ár2580 Ft
Ár / kg:
Leírás BETEGTÁJÉKOZTATÓ 1. Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek és milyen betegségek esetén alkalmazható? A Neo Citran belsőleges por felnőtteknek négy hatóanyagot tartalmaz, amelyek a megfázás és az influenza tüneteire hatnak: - a paracetamol fájdalom és lázcsillapító (láz esetén csökkenti a testhőmérsékletet), - a fenilefrin enyhíti az orrdugulást, - a feniramin-maleát egy antihisztamin, az allergia tüneteinek enyhítését segíti, - az aszkorbinsav (C-vitamin) a megfázás és az influenza során megnövekedett C-vitamin-igény pótlása miatt hasznos. - A Neo Citran belsőleges por felnőtteknek és 14 évesnél idősebb serdülőknek a megfázás és az influenza tüneteinek enyhítésére alkalmazandó, mint például: - a láz és a hidegrázás átmeneti csökkentése, - fejfájás, végtagok elnehezedése, fájdalma, - orrdugulás, - orrfolyás. - 2. Tudnivalók a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek alkalmazása előtt - Ne alkalmazza a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek készítményt - ha allergiás a fenilefrin-hidrokloridra, feniramin-maleátra, aszkorbinsavra, paracetamolra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére, - súlyos máj- és veseelégtelenség esetén, - alacsony fehérvérsejtszám esetén, - kezeletlen magas vérnyomás esetén, - ha pajzsmirigy-túlműködése van, - ha súlyos szív- és érrendszeri betegsége van, szívritmuszavarok esetén, - zárt zugú glaukóma (szembelnyomás-növekedés) fennállása esetén, - ha feokromocitómája van (a vese közelében található, a vérnyomás növeléséért felelős mellékvese egyfajta daganatos betegsége), - ha jelenleg monoamin-oxidáz-gátlókat szed, vagy az elmúlt 14 napban szedett ilyet (más néven MAO-gátlók; ezek a depresszió vagy a Parkinson-kór kezelésére használt gyógyszerek). Ha nem tudja, hogy valamely vényköteles gyógyszere tartalmaz-e MAO-gátlót, a készítmény alkalmazása előtt kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. - ha triciklikus antidepresszánsokat szed (egyes depresszió elleni gyógyszerek), - ha béta-blokkolókat szed (ezek magas vérnyomás és szívproblémák kezelésére alkalmazott gyógyszerek), - ha más szimpatomimetikus készítményeket, például orrdugulást csökkentő, étvágycsökkentő stb. szereket szed, - ún. glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz-hiány fennállásakor (örökletes betegség), - 14 évnél fiatalabb gyermekek és serdülők esetében. - Figyelmeztetések és óvintézkedések - A Neo Citran belsőleges por felnőtteknek készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével: - tüneteket okozó tüdőasztma esetén, - cukorbetegségben (tasakonként 20 g cukrot is tartalmaz!), - magas vérnyomás és szívbetegségben, - pajzsmirigybetegségben, - máj-, illetve vesebetegségben, - glaukóma (szembenyomás-növekedés) fennállásakor. Glaukóma fennállása esetén a készítmény alkalmazhatóságát előzetes szemészeti vizsgálat során tisztázni kell. - egyes antibiotikumokkal (aminoglikozidok) történő együttes alkalmazás esetén, - emésztőrendszeri elzáródás esetén, - szűkületet okozó fekélybetegség esetén, - akut hasnyálmirigy-gyulladás esetén - ha kiszáradt állapotban van, vagy krónikusan alultáplált, - ha prosztata megnagyobbodása van, mivel vizelet-visszatartást eredményezhet, - ha epilepsziás, - vesekövesség esetén. - Paracetamolt tartalmaz. NE használja egyéb paracetamol-tartalmú készítményekkel együtt. Súlyos májkárosodás alakulhat ki, ha túllépi a paracetamol maximális napi adagját. - Keresse fel kezelőorvosát: - ha légzési problémája van, mint pl. asztma, tüdőtágulat vagy krónikus hörghurut, - ha a láz súlyosbodik, vagy 3 napnál tovább tart, - ha a fájdalom vagy az orrdugulás súlyosbodik, vagy 5 napnál hosszabb ideig tart, vagy azt magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri. - A készítmény alkalmazásának időtartama nem haladhatja meg az 5 napot. - Orvosi ellenőrzés javasolt abban az esetben, ha a készítmény alkalmazása során a betegség tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy súlyosbodnak. - Egyéb gyógyszerek és a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek - Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről. - Nem alkalmazható együtt az alábbi gyógyszerekkel: - MAO-gátlókkal (depresszió kezelésére használatos gyógyszerek) végzett kezelés alatt, ill. vagy utána 14 napon belül, - tri- vagy tetraciklusos antidepresszánsokkal (depresszió kezelésére rendelt gyógyszerek), - béta-blokkolókkal (magas vérnyomás és szívproblémák kezelésére alkalmazott gyógyszerek), - más szimpatomimetikus készítményekkel, például orrdugulást csökkentő, étvágycsökkentő stb. gyógyszerekkel - Kérjük, feltétlenül kérje ki a kezelőorvos vagy a gyógyszerész tanácsát, ha az alábbi gyógyszereket alkalmazza: - a májműködés fokozódásához vezető gyógyszerek (pl. egyes altatószerek, epilepszia elleni szerek, a tuberkulózis kezelésére szolgáló gyógyszerek) - metoklopramid - kolesztiramin - probenecid - nizatidin - klóramfenikol - lidokain - szalicilamid - zidovudin - interferon - lamotrigin - altató- vagy nyugtatószer - atropin - fenitoin - szívelégtelenség kezelésére szolgáló (digitálisz-tartalmú) gyógyszerek - vérnyomáscsökkentők (béta-receptor blokkolók) - véralvadásgátló gyógyszerek - egyes szülészetben használatos gyógyszerek (ergot alkaloidok, oxitocin) - halláskárosító hatású gyógyszerek (pl. intravénásan adható aminoglikozid antibiotikumok) - deferoxamin - flufenazin - etinil-ösztradiol (hormonális fogamzásgátló) - A Neo Citran belsőleges por felnőtteknek egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal - A készítmény alkalmazása során az alkohol-tartalmú italok fogyasztását kerülni kell. - Terhesség és szoptatás - Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. - A Neo Citran belsőleges por felnőtteknek készítmény alkalmazása terhesség és szoptatás időszaka alatt nem javasolt. - A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre - Mivel a reakciókészséget - különösen magasabb adagokban - befolyásolhatja, a készítmény alkalmazásának ideje alatt, s azt követően néhány napig gépjárművezetéskor és a gépek kezelésekor fokozott elővigyázatosságra van szükség. - A Neo Citran belsőleges por felnőtteknek szacharózt és nátriumot tartalmaz - A készítmény tasakonként 19,99 g szacharózt tartalmaz, amit diabétesz mellitusz (cukorbetegség) esetén figyelembe kell venni. - Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert. - A készítmény tasakonként 28,5 mg nátriumot tartalmaz, amit kontrollált nátrium diéta esetén figyelembe kell venni. - 3. Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek készítményt? - Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. - A készítmény ajánlott adagja: - Felnőttek és 14 éven felüli serdülők: - 1 tasak tartalmát 1 pohár (kb. 2,5 dl) forró, de nem lobogó vízben kell feloldani és meginni, amint elfogadható hőmérsékletűre hűlt. - Szükség esetén ez az adag 3-4 óra elteltével megismételhető, de 24 óra alatt összesen legfeljebb 3 tasak tartalmát szabad bevenni. Minden napszakban alkalmazható, de legcélszerűbb késő délután és este lefekvéskor. - A meleg ital készítése és fogyasztása során kerülje a forrázásos sérülések kialakulásának lehetőségét! - A készítmény 5 napnál hosszabb ideig nem alkalmazható. - Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknél - A készítmény alkalmazása 14 évesnél fiatalabb gyermekeknél és serdülőknél ellenjavallt. - Ha az előírtnál több Neo Citran belsőleges por felnőtteknek készítményt vett be - Túladagolás vagy véletlen bevétel esetén azonnal forduljon orvoshoz. A gyors orvosi segítség kritikus fontosságú, még akkor is, ha jól érzi magát, mivel fennáll a késői, súlyos májkárosodás kockázata. Nagyobb adagok alkalmazása szájszárazságot vagy allergiás tüneteket válthat ki, valamint hallucináció, nyugtalanság vagy tudatzavar léphet fel. - Túladagolás esetén súlyos májkárosodás, fejfájás, hányás, központi idegrendszeri izgalom és mély eszméletvesztésig terjedő görcsrohamok, szívritmuszavar, hallucináció, légzésleállás léphet fel. - Ha elfelejtette alkalmazni a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek készítményt - Ne alkalmazzon kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. Amint eszébe jut, pótolja az elmaradt adagot, kivéve, ha a következő esedékes adagig 4 óránál kevesebb idő van hátra. Utána folytassa a megkezdett módon a gyógyszerelést. - Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét. - 4. Lehetséges mellékhatások - Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. - Hagyja abba a készítmény alkalmazását és azonnal forduljon kezelőorvosához, amennyiben az alábbi tüneteket észleli: - allergiás reakciók, ezen belül zihálás, légszomj, az arc, az ajak, a nyelv vagy a torok bedagadása, - bőrkiütés (ezen belül csalánkiütés, viszketés), bőrpír, - hámlás, hólyagok, sebek a bőrön, fekélyek a szájban, - szokatlan vérzés vagy véraláfutás (vérrel kapcsolatos problémák). - Ritka mellékhatások (1000-ből legfeljebb 1 betegnél fordulhat elő): - túlérzékenységi reakciók, angioödéma (bőr alatti szövetek duzzanata, amely érintheti az arcot és a garatot is) - bőrpír, csalánkiütés - kiütések a szájüregben, hányinger, szájszárazság - fáradtság - fejfájás, gyermekeknél nyugtalanság, alvászavar - vizeletürítési zavar - lassú vagy szapora pulzus, vérnyomásváltozás - Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 betegnél fordulhat elő): - methemoglobinémia (a vér oxigén-szállító képességének csökkenése), vörösvértest-, fehérvérsejt-, vagy vérlemezkeszám-csökkenés - látászavar, a szemnyomás emelkedése - súlyos bőrreakciók Mellékhatások bejelentése Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban. 5. Hogyan kell a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek készítményt tárolni? A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó! Legfeljebb 25 °C-on tárolandó. A nedvességtől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó. A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felh.:) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik. Semmilyen gyógyszert ne dobjon szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét. 6. A csomagolás tartalma és egyéb információk Mit tartalmaz a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek? - A készítmény hatóanyagai: 10 mg fenilefrin-hidroklorid, 20 mg feniramin-maleát, 50 mg aszkorbinsav, 500 mg paracetamol tasakonként. - Egyéb összetevők: narancs színű festék keverék (Quinolin sárga (E104), eritrozin (E127)), titán-dioxid, grapefruit aroma, almasav, kalcium-foszfát, nátrium-citrát-dihidrát, citrom aroma, vízmentes citromsav, szacharóz. Milyen a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek külleme és mit tartalmaz a csomagolás? Édeskés-savanykás ízű, citrom illatú, szabadon folyó, idegen és összetapadt részecskéktől mentes por, amely sárgásan pöttyös. 22,3 g por megerősített zárású LDPE/Al/LDPE/PET/papír tasakban. 6 db, 10 db vagy 14 db tasak dobozban. Törzskönyvi szám: OGYI-T-4545/03 Gyártó: Novartis Hungária
OGYI Eng.sz.: 30124/2016
Nem támogatott
Kiadható: Nem vényköteles

Betegtájékoztató

B

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

 

Neo Citran belsőleges por felnőtteknek

fenilefrin-hidroklorid,

feniramin-maleát,

aszkorbinsav,

paracetamol

 

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.

·                Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

·                További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

·                Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont

·                Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 5 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy 3 napnál hosszabb ideig tartó láza van.

 

         

A betegtájékoztató tartalma:

1.       Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2.       Tudnivalók a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek alkalmazása előtt

3.       Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek készítményt?

4.       Lehetséges mellékhatások

5.       Hogyan kell tárolni a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek készítményt?

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

 

1.       Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

A Neo Citran belsőleges por felnőtteknek négy hatóanyagot tartalmaz, amelyek a megfázás és az influenza tüneteire hatnak:

·                a paracetamol fájdalom és lázcsillapító (láz esetén csökkenti a testhőmérsékletet),

·                a fenilefrin enyhíti az orrdugulást,

·                a feniramin-maleát egy antihisztamin, az allergia tüneteinek enyhítését segíti,

·                az aszkorbinsav (C-vitamin) a megfázás és az influenza során megnövekedett C-vitamin-igény pótlása miatt hasznos.

 

A Neo Citran belsőleges por felnőtteknek és 14 évesnél idősebb serdülőknek a megfázás és az influenza tüneteinek enyhítésére alkalmazandó, mint például:

·                a láz és a hidegrázás átmeneti csökkentése,

·                fejfájás, végtagok elnehezedése, fájdalma,

·                orrdugulás,

·                orrfolyás.

 

 

2.       Tudnivalók a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek alkalmazása előtt

 

Ne alkalmazza a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek készítményt

Rólunk mondták

OGYÉI engedély

biztonsagos patika

Referenciapatika

tena-logo

fiokpatika x

 

Turul Gyógyszertár 

E-mail

8646 Balatonfenyves Bocskai tér 1.

Telefonszám: 06-85-560012
Fax: 06-85-560-012

  

bankkartya

kkhcimke