Belépés
Regisztrálás


BELLIS ET logo Turul

NATURLAND EC logo Turul

SZIMPATIKA logo Turul

URIAGE logo Turul

turul AKCIO 4

COLDREX MAXGRIP CITROM IZU POR BELS.OLD. 10X

E-mail
COLDREX MAXGRIP CITROM IZU POR BELS.OLD. 10XCOLDREX MAXGRIP CITROM IZU POR BELS.OLD. 10X
Fogyasztói ár kedvezménnyel
Fogyasztói ár2250 Ft
Ár / kg:
Leírás
OGYI Eng.sz.: 3254/2016
Nem támogatott
Kiadható: Nem vényköteles

Betegtájékoztató

CEE Betegt?j?koztat?

Betegt?j?koztat?: Inform?ci?k a felhaszn?l? sz?m?ra

 

Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz

 

paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, aszkorbinsav (C-vitamin)

 

Miel?tt elkezdi alkalmazni ezt a gy?gyszert, olvassa el figyelmesen az al?bbi betegt?j?koztat?t, mert az ?n sz?m?ra fontos inform?ci?kat tartalmaz.

Ezt a gy?gyszert mindig pontosan a betegt?j?koztat?ban le?rtaknak, vagy az ?n kezel?orvosa vagy gy?gyszer?sze ?ltal elmondottaknak megfelel?en alkalmazza.

-                Tartsa meg a betegt?j?koztat?t, mert a benne szerepl? inform?ci?kra a k?s?bbiekben is sz?ks?ge lehet.

-                Tov?bbi inform?ci?k?rt vagy tan?cs?rt forduljon gy?gyszer?sz?hez.

-                Ha ?nn?l b?rmilyen mell?khat?s jelentkezik, t?j?koztassa kezel?orvos?t vagy gy?gyszer?sz?t. Ez a betegt?j?koztat?ban fel nem sorolt b?rmely lehets?ges mell?khat?sra is vonatkozik. L?sd 4. pont.

-                Felt?tlen?l t?j?koztassa kezel?orvos?t, ha t?netei egy h?ten bel?l sem enyh?lnek, vagy ?ppen s?lyosbodnak.

 

A betegt?j?koztat? tartalma:

1.              Milyen t?pus? gy?gyszer a Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz ?s milyen betegs?gek eset?n alkalmazhat??

2.              Tudnival?k a Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz alkalmaz?sa el?tt

3.              Hogyan kell alkalmazni a Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz k?sz?tm?nyt?

4.              Lehets?ges mell?khat?sok

5.              Hogyan kell a Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz k?sz?tm?nyt t?rolni?

6.              A csomagol?s tartalma ?s egy?b inform?ci?k

 

 

1.?????? Milyen t?pus? gy?gyszer a Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz ?s milyen betegs?gek eset?n alkalmazhat??

 

A Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz feln?ttek ?s 12 ?ves vagy ann?l id?sebb gyermekek ?s serd?l?k sz?m?ra a megf?z?s ?s az influenza t?neteinek, mint p?ld?ul l?z, fejf?j?s, torokf?j?s, v?gtagf?jdalom, orrdugul?s, valamint az orrmell?k?reg‑gyullad?s (szinuszitisz) ?s a vele j?r? f?jdalom r?vid t?v? enyh?t?s?re javallott.

 

A Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz paracetamolt, fenilefrin-hidrokloridot ?s aszkorbinsavat (C‑vitamint) tartalmaz:

?                a paracetamol f?jdalom- ?s l?zcsillap?t? hat?ssal rendelkezik,

?                a fenilefrin-hidroklorid egy szimpatomimetikum, mely szabadd? teszi a n?th?san eldugult orrot ?s orrmell?k?regeket, ?gy k?nny?ti a l?gz?st,

?                a C-vitamin (aszkorbinsav) a megf?z?s ?s influenza sor?n fell?p? term?szetes C‑vitamin‑vesztes?g p?tl?s?ban seg?t, ez?ltal hozz?j?rul a szervezet fokozott C‑vitamin ig?ny?nek fedez?s?hez.

 

A k?l?nb?z? panaszok enyh?t?s?re ?nnek nem kell t?bb, k?l?nf?le gy?gyszert bevennie, azokat a Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz egyszerre enyh?ti:

?                cs?kkenti a l?zat,

?                csillap?tja a fejf?j?st ?s az izomf?jdalmakat,

?                megsz?nteti az orrdugul?st, ?s seg?t az orrmell?k?regek szabadd? t?tel?ben,

?                enyh?ti a torokf?j?st.

 

 

2.?????? Tudnival?k a Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz alkalmaz?sa el?tt

 

A Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz paracetamolt ?s az orrdugul?s cs?kkent?s?re szolg?l? hat?anyagot tartalmaz.

 

Ez?rt, ne alkalmazza egy?b paracetamol-tartalm?, k?h?g?s vagy megf?z?s, influenza ?s orrdugul?s kezel?s?re szolg?l? m?s k?sz?tm?nyekkel egy?tt!

 

 

Ne alkalmazza a Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz k?sz?tm?nyt

?                ha allergi?s a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, az aszkorbinsavra vagy a gy?gyszer (6. pontban felsorolt) egy?b ?sszetev?j?re.

?                ha triciklikus antidepressz?nsokat, b?ta‑blokkol?kat vagy m?s v?rnyom?scs?kkent? szereket szed.

?                ha depresszi?ja kezel?s?re jelenleg is ?gynevezett monoamin-oxid?z‑g?tl? (MAO‑g?tl?) gy?gyszereket szed, vagy ezek szed?s?t az elm?lt k?t h?ten bel?l hagyta abba.

?                szimpatomimetikumok (dekongeszt?nsok, ?tv?gycs?kkent?k, amfetaminszer? pszichostimul?nsok) szed?se eset?n.

?                ha pajzsmirigy‑t?lm?k?d?se van.

?                ha sz?vbetegs?gben szenved.

?                ha sz?v-?rrendszeri betegs?ge van.

?                ha magas a v?rnyom?sa.

?                ha cukorbeteg.

 

Figyelmeztet?sek ?s ?vint?zked?sek

 

Paracetamolt tartalmaz.

T?l sok paracetamol alkalmaz?sa s?lyosan k?ros?thatja a m?jat.

 

A Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz gy?gyszer alkalmaz?sa el?tt besz?ljen kezel?orvos?val, ha:

?                m?j- vagy vesebetegs?ge van. M?jbetegs?gben nagyobb a t?ladagol?s vesz?lye.

?                sov?ny vagy alult?pl?lt.

?                rendszeresen fogyaszt alkoholt.

El?fordulhat, hogy egy?ltal?n nem szedheti ezt a k?sz?tm?nyt, vagy cs?kkentenie kell az alkalmazott paracetamol mennyis?g?t.

 

A Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz gy?gyszer alkalmaz?sa el?tt besz?ljen kezel?orvos?val, ha:

?                ?n s?lyos fert?z?sben szenved, mivel ez n?velheti a metabolikus acid?zis kock?zat?t. A metabolikus acid?zis t?netei k?z? tartoznak: m?ly, gyors, neh?zkes l?gz?s; ?melyg?s (h?nyinger), rosszull?t (h?ny?s); cs?kkent ?tv?gy. Azonnal besz?ljen kezel?orvos?val, ha a fenti t?netek b?rmilyen kombin?ci?ban jelentkeznek ?nn?l!

?                glauk?m?ja (a szem belnyom?s?nak k?ros fokoz?d?sa) van.

?                feokromocit?m?ja (mell?kvese‑daganat) van.

?                prosztata probl?m?ja vagy vizelet?r?t?si neh?zs?ge van.

?                ?rbetegs?ge van (p?ld?ul Raynaud-k?r: a k?z-, ?s l?bujjakon hideg- vagy stresszhat?sra jelentkez? reakci?).

 

Fontos, hogy a Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz k?sz?tm?nyt NE szedje m?s paracetamol-tartalm? k?sz?tm?nyekkel egyidej?leg, mivel a paracetamol javasolt adag feletti alkalmaz?sa ak?r ?letet vesz?lyeztet? vagy hal?los kimenetel? m?jk?rosod?shoz vezethet. Mindig ellen?rizze a hat?anyagot az egyidej?leg szedett gy?gyszer doboz?n vagy betegt?j?koztat?j?ban!

 

Forduljon kezel?orvos?hoz vagy gy?gyszer?sz?hez ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gy?gyszert.

 

Gyermekek ?s serd?l?k

12‑16 ?v k?z?tti ?s/vagy 65 kg alatti gyermekeknek ?s serd?l?knek csak orvos utas?t?s?ra adhat? a Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz k?sz?tm?ny.

12 ?v alatti gyermekeknek ez a gy?gyszer nem javasolt.

A gy?gyszer gyermekekt?l elz?rva tartand?.

 

A t?netek tart?s fenn?ll?sa eset?n orvoshoz kell fordulni.

 

Egy?b gy?gyszerek ?s a Coldrex MaxGrip citrom ?z? por bels?leges oldathoz

Felt?tlen?l t?j?koztassa kezel?orvos?t vagy gy?gyszer?sz?t a jelenleg vagy nemr?giben szedett, valamint szedni tervezett egy?b gy?gyszereir?l.

 

A k?sz?tm?ny alkalmaz?sa el?tt besz?ljen kezel?orvos?val, ha az al?bbi gy?gyszereket szedi:

?                metoklopramidot vagy domperidont (ezek a szerek h?nyinger/h?ny?s ellen haszn?latosak) szed.

?                magas koleszterinszint kezel?s?re szolg?l? kolesztiramint szed.

?                warfarin vagy m?s v?ralvad?sg?tl? gy?gyszerek.

?                depresszi? kezel?s?re szolg?l? gy?gyszerek, p?ld?ul triciklikus antidepressz?nsok (pl. amitriptilin) vagy monoamin-oxid?z-g?tl?k (pl. moklobemid, szelegilin).

?                magas v?rnyom?s kezel?s?re szolg?l? ?n. b?ta‑blokkol? gy?gyszerek.

Rólunk mondták

OGYÉI engedély

biztonsagos patika

Referenciapatika

tena-logo

fiokpatika x

 

Turul Gyógyszertár 

E-mail

8646 Balatonfenyves Bocskai tér 1.

Telefonszám: 06-85-560012
Fax: 06-85-560-012

  

bankkartya

kkhcimke