Belépés
Regisztrálás


BELLIS ET logo Turul

NATURLAND EC logo Turul

SZIMPATIKA logo Turul

URIAGE logo Turul

turul AKCIO 4

COLDREX JUNIOR POR BELSOLEGES OLDATHOZ 10X

E-mail
COLDREX JUNIOR POR BELSOLEGES OLDATHOZ  10XCOLDREX JUNIOR POR BELSOLEGES OLDATHOZ 10X
Fogyasztói ár kedvezménnyel
Fogyasztói ár1880 Ft
Ár / kg:
Leírás
OGYI Eng.sz.: 3249/2016
Nem támogatott
Kiadható: Nem vényköteles

Betegtájékoztató

BETEGTÁJÉKOZTATÓ: INFORMÁCIÓK A FELHASZNÁLÓ SZÁMÁRA

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

 

Coldrex Junior por belsőleges oldathoz

 

paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, aszkorbinsav (C-vitamin)

 

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.

-                Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

-                További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

-                Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.

-                Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

A betegtájékoztató tartalma:

1.              Milyen típusú gyógyszer a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2.              Tudnivalók a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt.

3.              Hogyan kell alkalmazni a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt?

4.              Lehetséges mellékhatások

5.              Hogyan kell a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt tárolni?

6.              A csomagolás tartalma és egyéb információk.

 

 

1.       Milyen típusú gyógyszer a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz 6 éves vagy annál idősebb gyermekek számára a megfázás és az influenza, mint például láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrdugulás, valamint az orrmelléküreg‑gyulladás (szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távú tüneteinek enyhítésére javallott.

 

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz paracetamolt, fenilefrin-hidrokloridot és aszkorbinsavat (C‑vitamint) tartalmaz:

·                a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,

·                a fenilefrin‑hidroklorid egy szimpatomimetikum, mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és orrmelléküregeket, így könnyíti a légzést,

·                a C‑vitamin (aszkorbinsav) a megfázás és influenza során fellépő természetes C‑vitamin‑veszteség pótlásában segít, ezáltal hozzájárul a szervezet fokozott C‑vitamin igényének fedezéséhez.

 

A különböző panaszok enyhítésére Önnek nem kell több, különféle gyógyszert bevennie, azokat a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz egyszerre enyhíti:

·                csökkenti a lázat,

·                csillapítja a fejfájást és az izomfájdalmakat,

·                megszünteti az orrdugulást, és segít az orrmelléküregek szabaddá tételében,

·                enyhíti a torokfájást.

 

 

2.       Tudnivalók a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt

 

A Coldrex Junior por paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.

 
 


Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, köhögés vagy megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!

 

 

Ne adjon Coldrex Junior belsőleges oldatot gyermekének

·                ha gyermeke allergiás a paracetamolra, a fenilefrin‑hidrokloridra, az aszkorbinsavra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.

·                ha gyermeke triciklikus antidepresszánsokat, béta‑blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentő szereket szed.

·                ha gyermeke depressziója kezelésére jelenleg is úgynevezett monoamin-oxidáz‑gátló (MAO‑gátló) gyógyszereket szed, vagy ezek szedését az elmúlt két héten belül hagyta abba.

·                szimpatomimetikumok (dekongesztánsok, étvágycsökkentők, amfetaminszerű pszichostimulánsok) szedése esetén.

·                ha gyermekének pajzsmirigy‑túlműködése van.

·                ha gyermeke szívbetegségben szenved.

·                ha gyermeke szív-érrendszeri betegségben szenved.

·                ha gyermekének magas vérnyomása van.

·                ha gyermeke cukorbeteg.

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

 

Paracetamolt tartalmaz.

Túl sok paracetamol alkalmazása súlyosan károsíthatja a májat.

 

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen gyermeke kezelőorvosával, ha:

·                gyermekének máj- vagy vesebetegsége van. Májbetegségben szenvedő gyermekek esetében nagyobb a túladagolás veszélye.

·                gyermeke sovány vagy alultáplált.

·                gyermeke rendszeresen fogyaszt alkoholt.

Előfordulhat, hogy egyáltalán nem szedheti ezt a készítményt, vagy csökkentenie kell az alkalmazott paracetamol mennyiségét.

 

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen gyermeke kezelőorvosával, ha:

·                gyermeke súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát. A metabolikus acidózis tünetei közé tartoznak: mély, gyors, nehézkes légzés; émelygés (hányinger), rosszullét (hányás); csökkent étvágy. Azonnal beszéljen gyermeke kezelőorvosával, ha a fenti tünetek bármilyen kombinációban jelentkeznek gyermekénél!

·                gyermekének glaukómája (a szem belnyomásának kóros fokozódása) van.

·                gyermekének feokromocitómája (mellékvese‑daganat) van.

·                gyermekének prosztata problémája vagy vizeletürítési nehézsége van.

·                gyermekének érbetegsége van (például Raynaud‑kór: a kéz-, és lábujjakon hideg- vagy stresszhatásra jelentkező reakció).

 

Fontos, hogy a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt NE szedje más paracetamol-tartalmú készítményekkel egyidejűleg, mivel a paracetamol javasolt adag feletti alkalmazása akár életet veszélyeztető vagy halálos kimenetelű májkárosodáshoz vezethet. Mindig ellenőrizze a hatóanyagot az egyidejűleg szedett gyógyszer dobozán vagy betegtájékoztatójában!

 

Gyermekek és serdülők

6 év alatti gyermekeknek ez a gyógyszer nem javasolt.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.

 

A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.

 

Egyéb gyógyszerek és a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a gyermeke jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

 

A készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha gyermeke az alábbi gyógyszereket szedi:

·                metoklopramid vagy domperidon (ezek a szerek hányinger/hányás ellen használatosak).

·                magas koleszterinszint kezelésére szolgáló kolesztiramin.

·                warfarin vagy más véralvadásgátló gyógyszerek.

·                depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek, pl. triciklikus antidepresszánsok (pl. amitriptilin) vagy monoamin-oxidáz-gátlók (pl. moklobemid, szelegilin).

·                magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta‑blokkoló gyógyszerek.

·                szívbetegség kezelésére való digoxin, vagy hasonló készítmények.

·                étvágycsökkentő vagy ‑fokozó gyógyszerek.

 

Terhesség és szoptatás

Ha az Ön gyermeke terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll a terhesség lehetősége, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen a gyermek kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

 

Ez a készítmény orvosi felügyelet nélkül terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.

 

A készítmény hatásai a gépjárm

Rólunk mondták

OGYÉI engedély

biztonsagos patika

Referenciapatika

tena-logo

fiokpatika x

 

Turul Gyógyszertár 

E-mail

8646 Balatonfenyves Bocskai tér 1.

Telefonszám: 06-85-560012
Fax: 06-85-560-012

  

bankkartya

kkhcimke